logo konferencji

W dniach 23-25 października 2015 r. miała miejsce XXIV Ogólnopolska Konferencja Uniwersyteckich Poradni Prawnych Street Law Santander Universidades, zorganizowana w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Nasz Uniwersytet reprezentowały Justyna Małasiewicz – przewodnicząca Studenckiej Poradni Społeczno-Prawnej „Bona fides” oraz Jej zastępca – Anna Ludwikowska. Przedstawicielki „Bona fides” miały okazję zapoznać się z osobami reprezentującymi inne Poradnie Prawne działające na terenie całej Polski, a także Republiki Czech czy Białorusi oraz profesorami ze Stanów Zjednoczonych.

Program trzydniowej Konferencji był niezwykle bogaty. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję, dzięki innowacyjnemu wykładowi prof. Richard’a I. Roe z Georgetown University Law Center przekonać się jak trudno jest dojść do kompromisu, jeśli trzeba zrezygnować z kilkunastu, wydawałoby się podstawowych praw. Uczestnicy zapoznali się także z tym jak rozwijały się Kliniki Prawa przy poszczególnych Uniwersytetach w przeciągu ostatniego półrocza dzięki prezentacji Pana Filipa Czernickiego – Prezesa Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Drugiego dnia uczestnicy Konferencji wzięli udział w czterech warsztatach, poświęcanych metodom nauczania młodzieży przez studentów prawa w ramach Steet Law, prowadzonych przez prof. Catherine Klein i prof. Leah Wortham z The Catholic University of America Columbus School of Law oraz prof. Richard’a L. Roe z Georgetown University Law Center).

Ostatniego dnia uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztacie prowadzonym przez Panią psycholog dr Dorotę Wiśniewską-Juszczak, który poświecony był głównie stosowaniu różnych metod, które wpływają na skupieniu uwagi słuchaczy. Ostatni warsztat był zorganizowany przez przedstawicieli Akademii Leona Koźmińskiego – studenci oraz opiekunowie projektu Street Law na Akademii podzielili się z uczestnikami swoimi cennymi doświadczeniami, a także zaletami prowadzenia takiego projektu na Wydziałach Prawa.

Galeria zdjęć z Konferencji w linku poniżej: