Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Szanowni Państwo,

w dniach 14.11.2016 r. – 20.11.2016 r. miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które w tym roku zorganizowane były w Brzegu. W tegorocznych uroczystościach wzięły udział Studencka Poradnia Społeczno – Prawna „Bona Fides” oraz Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna „Klinika Prawa”.
W ramach uczestnictwa w obchodach delegowani studenci Uniwersytetu Opolskiego reprezentujący obie Poradnie udzielali darmowych porad prawnych w zakresie prawa cywilnego oraz rodzinnego i opiekuńczego wg zasad i standardów Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Ponad to, w dniu 15.11.16 r. jedna ze studentek wygłosiła prelekcję związaną z tematyką Praw Dziecka pt. „Ochrona praw dziecka w rodzinie dysfunkcyjnej”.